V NIEDZIELA WIELKANOCNA 06.05.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe tak bardzo związane z polską pobożnością odprawiamy w dni powszednie po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 przy kaplicy Matki Bożej przed kościołem. Przypominamy także, że codziennie od godz. 17.30 trwa adoracja Najśw. Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi św.

  2. Najbliższe spotkanie naszego parafialnego chóru w najbliższy poniedziałek 7 maja o godz. 19.00. Pod dyrekcją pana Janusza Heyki ćwiczyć będziemy repertuar na uroczystość konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do wspólnego śpiewu.

  3. Dzieci klas II przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.

  4. W przyszłą niedzielę 13 maja przypada 31 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Tego dnia zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 20.00 przy pomniku bł. Jana Pawła II i Matki Teresy, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Sokolą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy przed kościołem. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.

  5. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją potrzebę dalszych inwestycji i wspierają materialnie te dzieła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane także w kopertach i wpłacane na konto parafialne.

  6. Zapraszamy na kolonie letnie, które organizujemy w Jantarze w terminie 2-8 lipca dla scholii; 7-14 lipca –  dla ministrantów. Do udziału w tym wypoczynku zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii. Zapisy przyjmuje i informacji udziela ks. Rafał.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły o poświęconym na Jasnej Górze Epitafium Smoleńskim i pamiątkach z tragicznej katastrofy, wywiad z Martą Kaczyńską o smoleńskiej katastrofie, o tajnym archiwum watykańskim, czym była Targowica w dziejach Polski, co dalej z katechezą w szkole.