V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W środę przypada dzień 1 maja.  Nie jest to uroczystość kościelna. Msze św. jak w dni powszednie o godz. 7.00, 8.30, 18.00.

 2. Nabożeństwa majowe tak bardzo związane z polską pobożnością, odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej.

 3. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 modlitewne czuwanie Margeretek, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 4. W piątek 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w DPS i na Barbarce. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego na Rynku Staromiejskim.

 5. W związku z tym, że majowy pierwszy Piątek Miesiąca przypada w Uroczystość 3 maja do spowiedzi św. zapraszamy w ciągu całego tygodnia podczas Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.

 6. W I sobotę miesiąca tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy różaniec, o godz. 8.30 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 7. Zachęcamy do nabycia niezwykłej pamiątki, jaką jest zestaw 2 płyt DVD zawierających filmową historię naszej parafii oraz przebieg uroczystości poświęcenia naszego kościoła i ołtarza 13 czerwca 2012 roku. Całość została profesjonalnie przygotowana przez TV TRWAM. Cena 20 zł. Dzisiaj po Mszach św. i w ciągu tygodniu można ją nabyć w biurze parafialnym.

 8. Zapraszamy na pielgrzymki:

 • do Sanktuariów Maryjnych na Jasnej Górze i w Gidlach w dniu 6 maja. Koszt 60 zł.
 • do Sanktuariów w Fatimie i Lourdes od 9 października. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę, a w niej m.in. co to znaczy Kościół ubogi oraz przypomnienie sylwetki Anny German.