V NIEDZIELA WIELKANOCY  10.05.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli, ks. Mariusz Wojnowski, zaprasza na Mszę Świętą w intencji nauczycieli i pracowników oświaty, która zostanie odprawiona jutro w poniedziałek 11 maja o godz. 18.00 w naszym kościele  Msza św. będzie transmitowana na stronie YouTube naszej parafii
  3. W środę 13 maja przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. W związku z epidemią nie będzie na razie procesji fatimskich. Zapraszamy na różaniec w tym dniu o godz. 8.00 i 17.30.
  4. Kolejny  VII Wieczór u św. Antoniego w związku z epidemią będzie transmitowany na kanale YouTube w piątek 15 maja o godz. 19.00. Wejście przez naszą stronę internetową. Tym razem kontynuować będziemy serię katechez poświęconych Słowu Bożemu. Jego uczestnikami będą: ks. Mariusz Ciesielski oraz ks. Bartłomiej Surdykowski.
  5. Nową inicjatywą naszych parafian jest codzienne odmawianie różańca w kościele w miesiącu maju o godz. 17.30. Modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin, o ustanie epidemii koronawirusa i o potrzebny deszcz.
  6. Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 9.15 do 10.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy o potwierdzenie rezerwowanych Mszy św.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą, które przeznaczymy na planowane inwestycje na naszym cmentarzu oraz bieżące utrzymanie parafii. Przed świętami Wielkanocnymi oczyszczony został z gruzu i śmieci teren nowej części cmentarza. Więcej na ten temat w nowym numerze Nauczyciela Ewangelii, który ukaże się w przyszłą niedzielę. Dziękujemy także za dary składane do skarbony i wpłacane na parafialne konto. 
  8. W związku z zakazem organizacji zgromadzeń, na razie nie wznawiamy odprawiania polowych Mszy św. na Barbarce.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.