V NIEDZIELA WIELKANOCY  29.04.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 2. W czwartek 3 maja przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Głównej Patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. na Barbarce i w DPS. W tym dniu na toruńskim Starym Rynku o godz. 12.00 Biskup Toruński odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę  miesiąca.
 4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nie ma dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.  W tym dniu na podstawie dyspensy Biskupa Toruńskiego nie obowiązuje post piątkowy.
 5. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w  ich domach.
 6. Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniu 12 maja. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 7. W dniach 29 czerwca – 2 lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Gietrzwaldu. Więcej informacji u Ks. Jakuba.
 8. Zapraszamy na wspólne bieganie z różańcem w każdy czwartek o godz. 20.00. Do grupy zapraszamy również jeżdżących na rolkach.
 9. Dnia 17 maja o godz. 17.30 organizujemy wraz z Zespołem Szkół Muzycznych V Charytatywny Koncert „Dzieciom z Ukrainy” Dochód z koncertu zasili konto wypoczynku dla 15 – osobowej grupy młodzieży z Ukrainy w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Bilety –  cegiełki w cenie 10 zł rozprowadzać będziemy przed Kościołem w niedziele: 6 i 13 maja oraz codziennie w godzinach pracy Antoninka.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch do Toskanii od 1 do 10 lipca. Bliższe informacje u ks. Mariusza Wojnowskiego lub w kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.
 12. Z naszej parafialnej wspólnoty w ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Teresa Wojtasik, l. 90, ul. Goździkowa, śp. Stanisław Gulczyński, l. 87, ul. Zbożowa, śp. Urszula Okońska, l. 50, ul. Rumiankowa, śp. Henryka Gajtkowska, l. 80, ul. Orla, jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…