V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  02.04.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 2. W najbliższy czwartek po Mszy św. o  godz. 18.00  zapraszamy na spotkanie autorskie  z ks. dr. Jarosławem Wąsowiczem dotyczące jego najnowszej książki pt. „Inka”. Ks. dr Jarosław Wąsowicz jest salezjaninem,  historykiem i publicystą. W spotkaniu będą również uczestniczyli prof. Wojciech Polak i prof. Waldemar Rozynkowski.
 3. W I czwartek o godz. 17.30 modlitewne czuwanie naszych Margeretek, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
 4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. dla odprawiających I piątki o godz. 16.30.
 5. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.
 6. Również w najbliższy piątek o godz. 21.00 w naszym kościele rozpocznie się III Toruńska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa ponad 40 km, informacje na stronie internetowej www.nagid.pl
 7. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.30.  W piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, o godz. 19.30 dla młodzieży.
 8. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi z okazji Wielkanocy prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii. Odwiedzimy ich w najbliższą sobotę 8 kwietnia.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 po zimowej przerwie wznawiamy regularne odprawianie Mszy św. w kaplicy na Barbarce. Będziemy je odprawiać w niedziele do 1 listopada włącznie.
 11. Za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze inwestycje w naszej parafii. Trwa przygotowanie pomieszczeń na nowe, bardziej przestrzenne biuro parafialne. Trwa wykonanie projektu nowych ławek z oparciami w bocznych nawach naszego kościoła oraz na chórze.
 12. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na kolejną Mszę św. i spotkanie przed I Komunią św. w niedzielę za tydzień o godz. 14.30.
 13. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 14. Przez dwie najbliższe niedziele dzisiaj i za tydzień nasza świetlica Antoninek zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, z których dochód przeznaczony jest letni wypoczynek dzieci. Dostępne są świece – paschaliki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na Caritas. Również Warsztaty Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać swoje prace.
 15. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Zachęcamy, by już w tym tygodniu skorzystać ze spowiedzi św. podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 16. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza młodzież na Toruńską Strefę Miłosierdzia. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach. Informacje na plakacie.
 17. Zespół Omnes Filii Dei Domini (OFDD) zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie wydarzeniach ewangelizacyjnych: Dziś (2 kwietnia) w Dworze Artusa o godz. 18.00 koncert wielkopostny „Nie lękaj się ze mną umrzeć i odżyć”, dedykowany św. Janowi Pawłowi II.
 18. W najbliższy czwartek 6 kwietnia w Centrum Dialogu rozpoczną się Warsztaty Gospel, które poprowadzi Junior Robinson z Wielkiej Brytanii. Warsztaty śpiewu i uwielbienia potrwają 4 dni i zakończą się koncertem w Niedzielę Palmową o godz. 20.00. Zapisy trwają. Szczegóły na plakatach i fejsbuku.
 19. Polecamy prasę katolicką, Tygodnik Katolicki Niedziela.