V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  07.04.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę. Nauki rekolekcyjne głosi ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski, rektor WSD w Toruniu. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 8.15 do 9.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Księdza Rekolekcjonisty.
 2. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na bezpłatne porady prawne we wtorek od godz. 18.30 w domu parafialnym.
 4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy w najbliższy piątek 12 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Droga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym.
 6. Również w najbliższy piątek o godz. 21.00 w naszym kościele rozpocznie się V Toruńska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa ponad 40 km, informacje na stronie internetowej www.nagid.pl Na stronie Diecezji Toruńskiej są informacje na temat kolejnych tras ekstremalnych dróg krzyżowych.
 7. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do środy po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.00.  Od czwartku do soboty po Mszy św. o godz. 8.30.
 8. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi z okazji Wielkanocy prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii. Odwiedzimy ich w najbliższą sobotę 13 kwietnia.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 po zimowej przerwie wznawiamy regularne odprawianie Mszy św. w kaplicy na Barbarce. Będziemy je odprawiać w niedziele do 1 listopada włącznie.
 11. W Niedzielę Palmową w diecezjach na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z duszpasterzami, katechetów, harcerzy i wszystkich młodych naszej diecezji, aby młodzieńczy entuzjazm i radość wiary dzielić razem z ks. bp. Wiesławem Śmiglem. Rozpoczęcie o godz. 14.00 przy kościele oo. Paulinów na Rubinkowie III.
 12. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych.
 13. W ramach jałmużny postnej mamy dla naszych Parafian kolejne propozycje: Przez dwie niedziele dzisiaj i za tydzień nasza świetlica Antoninek organizuje kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, z których dochód przeznaczony jest letni wypoczynek dzieci. Dzisiaj gościmy Siostry Albertynki prowadzące dom dla bezdomnych i biednych we Włocławku. Rozprowadzają wielkanocne cukrowe baranki, dochód z ich sprzedaży właśnie na te dzieła. Także w niedzielę 14 kwietnia swój kiermasz przygotowują Warsztaty Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych.
 14. Zachęcamy do kupowania i czytania najnowszego numeru Niedzieli oraz kwietniowego numeru Nauczyciela Ewangelii w którym znajdziemy m.in. program Wielkiego Tygodnia, oraz Rachunek Sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi Wielkanocnej.