V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je redemptorysta o. Ireneusz Byczkiewicz. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Zapraszamy także młodzież na specjalne spotkania rekolekcyjne od dzisiaj  po wieczornej Mszy św. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 8.30 do 9.00 i od 17.30 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Ojca Rekolekcjonisty.

 2. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.

 3. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 16.30 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.

 4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 22 marca. W ub. roku uczestniczyło w niej kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku będzie nas bardzo wielu. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Czeremchowa i zakończenie na cmentarzu parafialnym przy ul. Owsianej ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.

 5. Chorych z posługą sakramentalną z okazji Wielkanocy odwiedzimy w najbliższą sobotę. Nowych chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.

 6. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.

 7. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny jeszcze w tym tygodniu stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.

 8. W przyszłą niedzielę 24 marca przed naszym kościołem „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” organizuje kiermasz prac wykonanych przez uczestników zajęć – do zakupienia będą dekoracje wielkanocne wykonane przez osoby niepełnosprawne m.in.: baranki, serwetki, kartki świąteczne. Cała zbiórka przeznaczona jest na organizację letniego wypoczynku osób niepełnosprawnych.

 9. W związku z brakiem chętnych odwołujemy wyjazd na Misteria Męki Pańskiej w Bydgoszczy i Górce Klasztornej.

 10. Szkoły Salezjańskie zapraszają na dzień Otwartych Drzwi w najbliższą sobotę 23 marca. Szczegóły w gablocie przed  kościołem.

 11. W poniedziałek 18 marca o godz. 19.00 w auli I LO w Toruniu wykład pt. Żołnierze wyklęci.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli, a w nim ciekawe informacje dotyczące konklawe, na czym polega Prymat Piotra, wywiad z krawcem szyjącym papieskie szaty, wsparcie biskupów polskich dla TV TRWAM.