V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  18.03.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Księży Michalitów, m.in. kapelan żużlowców i redaktor  gazety „Któż jak Bóg”. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 8.15 do 9.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Księdza Rekolekcjonisty przeznaczone na dzieła, prowadzone przez Księży Michalitów.
 2. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy do naszego kościoła na projekcję filmu „Dwie Korony” w poniedziałek o godz. 19.00.  To pierwszy film ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Po filmie zostaną zebrane dowolne datki na zwrot kosztów wyświetlenia i licencji.
 4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy w najbliższy piątek 23 marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Droga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym.
 6. Również w najbliższy piątek o godz. 21.00 w naszym kościele rozpocznie się III Toruńska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa ponad 40 km, informacje na stronie internetowej www.nagid.pl
 7. Z kolei Ekstremalna Droga Krzyżowa do miejsca śmierci błog. Ks. Jerzego Popiełuszki na tamie we Włocławku rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Łaskawej w Toruniu – Czerniewicach w piątek, 23 marca o godz. 19.00. Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl
 8. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do środy po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.00.  Od czwartku do soboty po Mszy św. o godz. 8.30.
 9. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi z okazji Wielkanocy prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii. Odwiedzimy ich w najbliższą sobotę 24 marca
 10. Diecezjalny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 po zimowej przerwie wznawiamy regularne odprawianie Mszy św. w kaplicy na Barbarce. Będziemy je odprawiać w niedziele do 1 listopada włącznie. W tym dniu szczególnie zapraszamy sportowców.  Po Mszy św. bieg  z księdzem 7 km oraz jazda rowerem dla chętnych po leśnych duktach 25km
 13. W Niedzielę Palmową w diecezjach na całym świecie obchodzony będzie 33 Światowy Dzień Młodzieży. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z duszpasterzami, katechetów, harcerzy i wszystkich młodych naszej diecezji, aby młodzieńczy entuzjazm i radość wiary dzielić razem z ks. bp. Wiesławem Śmiglem. Rozpoczęcie o godz. 13.00 w kościele pw. Ducha Świętego u Ks. Jezuitów. Program na naszej stronie internetowej.
 14. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych.
 15. Przez dwie najbliższe niedziele dzisiaj i za tydzień nasza świetlica Antoninek zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, z których dochód przeznaczony jest letni wypoczynek dzieci. Dostępne są świece – paschaliki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na Caritas.
 16. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Zachęcamy, by już w tym tygodniu skorzystać ze spowiedzi św. podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 17. Zachęcamy do kupowania i czytania najnowszego numeru Niedzieli.
 18. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Sara Bajdak, l. 22, ul. Narcyzowa, żp. Andrzej Nass, l. 59, ul. Jastrzębia, śp. Iraida Szarkowska, l. 78, ul. Hiacyntowa, żp. Maria Modelska, l. 94, ul. Hiacyntowa, sp. Janina Orepuk, l. 92, ul. Krucza, śp. Stanisława Porożyńska, l. 86, ul. Niedźwiedzia, śp. Wanda Dzidowska, l. 91, ul. Lawendowa, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, śp. Andrzej Mendyka, l. 54, ul. Jelenia, pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…