V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.03.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je o. Andrzej Mikuć – redemptorysta, pochodzący z naszej parafii, a obecnie pracujący jako misjonarz w Braniewie. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Małżeństwa zapraszamy szczególnie na Mszę św. w środę o godz. 18.00, kiedy zostaną odnowione małżeńskie ślubowania. Spowiedź św. rekolekcyjna od poniedziałku do środy od godz. 8.30 do 9.00 i od 17.30 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Ojca Rekolekcjonisty.

 2. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.

 3. W najbliższy piątek 30 marca odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 16.30 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.

 4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 30 marca. W ub. roku uczestniczyło w niej kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku będzie nas bardzo wielu. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Fasolowa, Pszeniczna, Słoneczna, Narcyzowa, Zbożowa, Czeremchowa i zakończenie na cmentarzu parafialnym przy ul. Owsianej ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu nie będziemy odprawiać żadnej Drogi Krzyżowej w kościele.

 5. Chorych z posługą sakramentalną z okazji Wielkanocy odwiedzimy w najbliższą sobotę. Nowych chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.

 6. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.

 7. Jednym z uczynków miłosiernych w Wielkim Poście jest tzw. jałmużna postna. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze Akcji Katolickiej zbierają ofiary na dożywianie dzieci w szkole i parafialne cele charytatywne.

 8. Wzorem lat ubiegłych przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny jeszcze w tym tygodniu stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.

 9. W przyszłą niedzielę 1 kwietnia przed naszym kościołem „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” organizuje kiermasz prac wykonanych przez uczestników zajęć – do zakupienia będą dekoracje wielkanocne wykonane przez osoby niepełnosprawne m.in.: baranki, serwetki, kartki świąteczne. Cała zbiórka przeznaczona jest na organizację letniego wypoczynku osób niepełnosprawnych.

 10. W okresie letnim organizujemy rodzinny spływ kajakowy rzeką Brdą, w dniach 25 – 31 lipca. Koszt 600 zł. Zapisy do końca kwietnia. Informacje u ks. Rafała.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela. Przeczytać możemy m. in. o problemach Kościoła w Meksyku, do którego udaje się Benedykt XVI, o dwudziestoleciu reformy struktur Kościoła w Polsce, o trudnych relacjach Państwo – Kościół, o tzw. węgierskiej wiośnie, piękna opowieść o św. Joannie Beretcie Molli. Dostępny jest tak że najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii.