V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.04.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je o. Andrzej Makowski – redemptorysta, proboszcz parafii św. Józefa na Bielanach.  Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Małżeństwa zapraszamy szczególnie na Mszę św. w środę o godz. 18.00, kiedy zostaną odnowione małżeńskie ślubowania. Spowiedź św. rekolekcyjna od poniedziałku do środy od godz. 8.30 do 9.00 i od 17.30 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. zbierane będą ofiary na rzecz Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którym, jako Kustosz opiekuje się ojciec Rekolekcjonista.
 2. Dzieci klas II wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.
 3. Na kolejną część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 4. Również dzisiaj przypada 1 rocznica katastrofy smoleńskiej. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na program słowno – muzyczny poświęcony ofiarom.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na dalsze inwestycje. Pragniemy jeszcze przed Wielkanocą wykonać witraże w prezbiterium i w dużej części drogę procesyjną wokół kościoła. Bóg zapłać wszystkim za zrozumienie i składane „dary serca” na ten cel. Wszystkie prace wykonujemy wyłącznie dzięki ofiarom naszych Parafian.
 6. W najbliższy piątek 15 kwietnia odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 16.30 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.
 7. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 15 kwietnia. W ub. roku uczestniczyło w niej kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku będzie nas bardzo wielu. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Fasolowa, Rzepakowa,Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Czeremchowa i zakończenie na cmentarzu parafialnym przy ul. Owsianej.  Planowane zakończenie procesji ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu nie będziemy odprawiać żadnej Drogi Krzyżowej w kościele.
 8. Chorych z posługą sakramentalną z okazji Wielkanocy odwiedzimy w najbliższą sobotę. Nowych chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.
 10. Jednym z uczynków miłosiernych w Wielkim Poście jest tzw. Jałmużna postna. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze Akcji Katolickiej zbierają ofiary na dożywianie dzieci w szkole i parafialne cele charytatywne.
 11. Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny jeszcze w tym tygodniu stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 12. W przyszłą niedzielę 17 kwietnia przed naszym kosciołem „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” będąca Środowiskowym Domem Samopomocy organizuje kiermasz prac wykonanych przez uczestników zajęć – do zakupienia będą kartki świąteczne, serwetki do koszyków wielkanocnych  i inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian – uzbierane pieniądze przeznaczone będą na trening kulinarny, transport i dożywianie podopiecznych Pracowni .
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela. Przeczytać możemy m. in. o pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej, rozmowa z prywatnym sekretarzem Benedykta XVI, o pięknym włoskim sanktuarium w Montorelli, które często odwiedzał Jan Paweł II.