VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.

 2. Dzisiaj przed kościołem są do nabycia płyty DVD zawierające filmową historię naszej parafii oraz przebieg uroczystości poświęcenia naszego kościoła i ołtarza 13 czerwca 2012 roku. Cena 20 zł.

 3. Dzieci klas II przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na ostatnią specjalną Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.

 4. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Zakończyliśmy montaż dębowych ław wewnątrz naszego kościoła, został namalowany przez p. Ewę Mikę obraz bł. Matki Teresy z Kalkuty, trwa wykonywanie dodatkowego wejścia do sal spotkań znajdujących się pod kaplicą Miłosierdzia Bożego. Wkrótce przy ołtarzu św. Ojca Pio zostanie zainstalowany rzeźbiony klęcznik. Największą tegoroczną inwestycją jest zakup dzwonów i budowa dzwonnicy.

 5. Zapraszamy na pielgrzymki:

 • do Sanktuariów Warmii i Mazur w dniach od 8 do 10 lipca. W programie nawiedzenie takich miejsc jak: Gietrzwałd, Sejny, Wigry, Augustów – rejs doliną Rospudy, Studziennicza, Sokółka – miejsce cudu Eucharystycznego, Białystok i święta Woda. zapisy w biurze parafialnym.
 • do Sanktuariów w Fatimie i Lourdes od 9 października. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 1. III Toruński Marsz Rotmistrza Pileckiego odbędzie się w najbliższą sobotę 11 maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele garnizonowym. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.

 2. Nowo otwarte Liceum Franciszkańskie na Podgórzu zaprasza wszystkich chętnych. Informacje na plakacie przed kościołem.

 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę, a w niej o powstaniu Żydów w warszawskim getcie, rozmowa z włoskim piosenkarzem Al Bano i wiele informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

 4. Odeszli do Pana: śp. Marian Hetzig, l. 62, ul. Hiacyntowa, śp. Maria Apolonia Kończalska, l. 82, ul. Orla, śp. Ryszard Janusz Zadrużyński, l. 76, ul. Bobrowa, śp. Zofia Podlasek, l. 68, ul. Migdałowa, śp. Longin Jan Jóźwiak, l. 65, ul. Storczykowa. Wieczny odpoczynek…