VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 13.05.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 przy kaplicy Matki Bożej przed kościołem.

 2. Dzieci klas II przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na ostatnią specjalną Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.

 3. Dzisiaj przypada 13 maja. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 20.00 przy pomniku bł. Jana Pawła II i Matki Teresy, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Sokolą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.

 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą oraz za wszystkie „dary serca” składane w kopertach i wpłacane na parafialne konto. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją potrzebę dalszych inwestycji i wspierają materialnie te dzieła. Rozpoczęliśmy m.in. konserwację naszych ławek, trwa wykonywanie prospektu organowego oraz poręczy przy wejściu głównym do kościoła.

 5. Spotkanie parafialnego chóru w najbliższy poniedziałek 14 maja o godz. 19.00. Pod dyrekcją pana Janusza Heyki ćwiczyć będziemy repertuar na uroczystość konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się do wspólnego śpiewu.

 6. Wszyscy księża naszego dekanatu co miesiąc spotykają się na wspólnym dniu skupienia. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 17 maja w naszej parafii. Tego dnia zapraszamy naszych parafian na wspólną dodatkową Mszę św. o godz. 19.00.

 7. Akcja Katolicka wraz z Dyrekcją DPS zapraszają na majówkę organizowaną 18 maja o godz. 19.00 w Domu Pomocy Społecznej. Uczestników czeka uroczy majowy wieczór ze słodkim poczęstunkiem i kulturalną zabawą przy dobrej muzyce, którą gwarantują m.in.: zespół Wrzosy Band oraz Kamil Czeszel, utalentowany solista – uczeń Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,

 8. W najbliższą sobotę w naszym kościele I Komunia święta. O godz. 9.30 dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych, a o godz. 11.30 Szkoła Podstawowa nr 9. W związku z tym nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 8.30 w kościele. Spowiedź św. dla rodziców codziennie w czasie Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku od godz. 17.30.

 9. Również w sobotę gościć będziemy w naszej parafii chór góralski z Nowego Targu. Chórzyści będą śpiewać na Mszy św. o godz. 18.00 i następnie dadzą krótki koncert.

 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanego w dniach 25-27 czerwca. Koszt 350 zła. Zapisy w biurze parafialnym.

 12. Na prośbę dyrekcji Zespołu Szkół nr 9 informujemy, że trwają jeszcze zapisy młodzieży do klasy I gimnazjalnej.

 13. Teatr Studencki „Dobry wieczór” działający przy Wyższej Szkole Kultury
  Społecznej i Medialnej zaprasza na sztukę Juliana Ursyna Niemcewicza
  „Powrót posła”. Jest to satyra polityczna z okresu Sejmu Czteroletniego.
  Sztuka będzie wystawiona 14 maja w poniedziałek o godz. 19:00 w auli
  WSKSiM, ul. świętego Józefa 23/35 (DOM SŁOWA). Wstęp wolny

 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły o Patronie Polski na trudne czasy św. Andrzeju Boboli, o polskich skarbach w Tajnym Archiwum Watykańskim, tajemnice Bitwy o Monte Cassino, wspomnienia świadków zamachu na Jana Pawła 13 maja 1981 roku, o przestrodze dla świata płynącej z Fatimy, o marszu w obronie TV Trwam w Toruniu oraz ciekawy dodatek na temat finansów Kościoła.

 15. W ostatnim czasie odeszli do Pana:  śp. Bernardyna Wieczorek, l. 84 z ul. Bażantowej, śp. Wanda Szmelter, l. 98, z ul. Stokrotkowej, śp. Teresa Młodzianowska, l. 84, z ul. Łosiej, śp. Hanna Stolarczyk, l. 65 z ul. Migdałowej i śp. Bohdan Rudomino, l. 84, z ul. Jastrzębiej. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…