VI NIEDZIELA WIELKANOCY  06.05.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa majowe  w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę po wieczornej Mszy św.
 2. Zapraszamy na bezpłatne porady prawników w domu parafialnym we wtorek od godz. 18.30.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 9.30 i 11.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci Szkoły Podstawowej nr 9. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. według ustalonych terminów, a rodziców od poniedziałku do piątku podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00. W związku z I Komunią św. w sobotę Msza św. o godz. 8.30 z nabożeństwem majowym w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę w liturgii przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. W przyszłą niedzielę przypada 13 maja. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Wilczą, Lisią i Szosą Chełmińską Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. W tym miesiącu powinny zostać zainstalowane na chórze kolejne ławki z oparciami i klęcznikami.
 7. Kolejna Msza św. dla sportowców w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 na Barbarce, po niej okazja do wspólnego biegu.
 8. Toruński Marsz Pułkownika Pileckiego odbędzie się w najbliższą sobotę 12 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele garnizonowym o godz. 13.00 następnie przejście ulicami Starego Miasta pod pomnik Żołnierzy Wyklętych. Szczegółowy program na plakatach oraz stronie internetowej parafii.
 9. Program Powrót i Odnowa to pomoc dla kobiet zmagających się z konsekwencjami aborcji. Składa się z 8 cotygodniowych spotkań w małych grupach. Jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę. Może znamy osoby cierpiące z tego powodu – weźmy dla nich wizytówki i ulotki dostępne z tyłu kościoła i przy ołtarzu św. Joanny i dyskretnie zaprośmy na kurs. Najbliższy kurs w Toruniu rozpoczyna się w czwartek, 10 maja. Więcej informacji na stronie www.powrotiodnowa.org
 10. Zapraszamy  młodzież na pielgrzymkę na Pola Lednickie w sobotę 2 czerwca. Koszt 50 zł. Zapisy u księdza Jakuba.
 11. Dnia 17 maja o godz. 17.30 organizujemy wraz z Zespołem Szkół Muzycznych V Charytatywny Koncert „Dzieciom z Ukrainy” Dochód z koncertu zasili konto wypoczynku dla 15 – osobowej grupy młodzieży z Ukrainy w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Bilety –  cegiełki w cenie 10 zł rozprowadzać będziemy przed Kościołem dzisiaj i za tydzień oraz codziennie w godzinach pracy Antoninka.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.