VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA 11.02.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy dzisiaj o godz. 14.30 na Mszę św. z poświęceniem świec i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie naszej świątyni i obiektów parafialnych.
 3. W poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.
 4. Zapraszamy na bezpłatne porady prawników we wtorek od godz. 18.30.
 5. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00. Kolekta w tym dniu to jałmużna postna przeznaczona na cele charytatywne. Przez cały Wielki Post ofiary na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego.
 7. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a dorosłych na godzinę 18.00.  Wszyscy, którzy pragną codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30.
 8. Zapraszamy na wspólne bieganie „z różańcem w ręku”. Nastąpiła zmiana terminu: spotykamy się przed kościołem w każdy czwartek o godz. 20.00.
 9. W przyszłą niedzielę Parafialny Oddział AK po Mszach św. zbierać będzie ofiary na dożywianie dzieci w szkole i działania świetlicy Antoninek.
 10. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony w piątek 13 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Najbliższe spotkanie przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu w sobotę 24 lutego po Mszy św. o 18.00.
 11. Zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę samolotową do Medugorie i Chorwacji, połączoną ze zwiedzaniem m.in. Dubrownika, Splitu i Mostaru w dniach 16-23 czerwca br. Koszt 2690 zł. Program znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym.
 12. Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza na film pt. „Irena Sendlerowa – Matka dzieci Holokaustu” we wtorek 13 lutego o godz. 18.45 w kaplicy przy kościele Miłosierdzia Bożego na Koniuchach.
 13. Zapraszamy do lektury pism katolickich, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedzielę.
 14. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Janusz Tandecki, l. 56, ul. Sz. Chełmińska, śp. Zofia Markowska, l.82, ul. Zbożowa, śp. Genowefa Strużyńska, l. 96, ul. Lniana. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…