VI NIEDZIELA WIELKANOCY 29.05.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać ojcu Dariuszowi z zakonu Franciszkanów misjonarzowi w Kenii za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. przed kościołem będzie można wesprzeć Ojca Misjonarza składając swój dar na misje w Kenii.
 2. Dzisiaj po raz pierwszy odbędzie się w Toruniu Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w toruńskiej Katedrze sprawowaną przez ks. bp. Andrzeja Suskiego. Następnie przejście ulicami Starówki.
 3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 4. W Pierwszy Czwartek o godz. 17.30 na swoim czuwaniu modlitewnym zgromadzi się Wspólnota Margeretek, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
 6. W I sobotę miesiąca tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy różaniec, o godz. 8.30 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu chorych z posługą sakramentalną odwiedzi ks. Darek i ks. Rafał. Ks. Adam odwiedzi swoich chorych w sobotę 11 czerwca.
 7. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolski Zjazd Młodzieży w Lednicy, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Koszt wyjazdu 36 złotych. Zapisy do wtorku u ks. Adama. Spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na Lednicę w środę o godz. 19.00.
 8. Organizujemy spływ kajakowy rzeką Wdą w dniach 25-31 lipca 2011 roku. Informacje i zapisy u ks. Rafała.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. Księża Michaelici zapraszają na kolejny Dzień Dziecka pod nazwą Michayland 2011. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 następnie do godz. 15.00 wiele atrakcji dla dzieci.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim przypomnienie postaci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego z okazji 30. rocznicy śmierci, o Polakach ratujących Żydów, omówienie sprawy porwania i śledztwa Krzysztofa Olewnika. Dostępny jest także najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii. Polecamy również kalendarz ścienny z pomnikami Jana Pawła II. Wśród nich jest również nasz pomnik Błogosławieni Miłosierni. Cena kalendarza 3 zł.