WIELKANOC 01.04.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, zespołowi charytatywnemu Akcji Katolickiej,  wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Poście jako jałmużnę postną: na cele charytatywne, na misje i na codzienne utrzymanie parafii oraz złożone przy ołtarzu św. Joanny dary, które pozwoliły przygotować kilkadziesiąt paczek dla potrzebujących naszej parafii.
 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na dalszy remont toruńskiej katedry. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce.
 3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 8.45 i 17.45.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę  miesiąca.
 5. W I czwartek o godz. 17.30 modlitewne czuwanie naszych Margeretek, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
 6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w  ich domach.
 8. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. Również tego dnia po Mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na parafialne i diecezjalne dzieła realizowane przez Caritas.
 9. Zapraszamy na niedzielne Msze św. na Barbarce, które odprawiamy do 1 listopada włącznie o godz. 13.00.
 10. W tym roku organizujemy pielgrzymki zagraniczne: w maju do Libanu, w czerwcu do Medugorie, w lipcu wyprawę na Syberię. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela i Śladów na Wrzosach.