WIELKANOC 08.04.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny Kruczyńskiej i Pawła Wieczorka za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, Pani Ani i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty.

  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na remont naszej  katedry.

  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 17.45.

  4. Przygotowujemy naszą świątynię do historycznej uroczystości jej poświęcenia w dniu 13 czerwca. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy rozumieją potrzebę kolejnych inwestycji w naszej parafii i wspierają je swoją modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto parafialne i wszystkie imienne „dary serca” składane w kopertach. Zapewniamy jednocześnie o naszej regularnej modlitwie za dobrodziejów naszej świątyni.

  5. Caritas Diecezji Toruńskiej obchodzi 20. lecie swojej działalności. Główne uroczystości odbędą się w czwartek 12 kwietnia o godz. 18.00 w Dworze Artusa.

  6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Tego dnia po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela a w nim o papieskiej pielgrzymce na Kubę, o niezwykłych relikwiach męki Chrystusa, historia sowieckiej nienawiści i kolejna rocznica zbrodni katyńskiej i trwającej w świecie wojnie przeciwko Jezusowi. Dostępny jest także  kolejny numer Śladów na Wrzosach i Posłańca św. Antoniego.