WIELKANOC  16.04.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, zespołowi charytatywnemu Akcji Katolickiej,  wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Poście jako jałmużnę postną: na cele charytatywne, na misje i na codzienne utrzymanie parafii oraz złożone przy ołtarzu św. Joanny dary, które pozwoliły przygotować kilkadziesiąt obfitych paczek dla potrzebujących naszej parafii. Wszystkich darów było naprawdę bardzo wiele.
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na dalszy remont toruńskiej katedry. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 8.45 i 17.45.
  4. Kolejny Wieczór Uwielbienia odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. Również tego dnia po Mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na pomoc dla Syrii.
  6. Zapraszamy na niedzielne Msze św. na Barbarce, które odprawiamy do 1 listopada włącznie o godz. 13.00.
  7. Z okazji 100 – lecia objawień fatimskich organizujemy pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach 30 września – 7 października. Informacje na stronie internetowej i w biurze parafialnym. Natomiast Wydział Katechetyczny Kurii Toruńskiej zaprasza na pielgrzymkę do Lourdes. Bliższe informacje i zapisy u ks. Mariusza Wojnowskiego.
  8. Wyjazd na sobotnią pielgrzymkę do Warszawy o godz. 6.30.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela.