WIELKANOC 24.04.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza młodzieży pod kierunkiem Joanny Kruczyńskiej i Pawła Wieczorka za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, Pani Ani, zespołowi Szkoły Muzycznej, naszemu chórowi, młodzieży i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty.
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na remont naszej  katedry.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 17.45.
  4. Bóg zapłać naszym Parafianom za wspieranie kolejnych inwestycji w naszej świątyni i jej otoczeniu. Niedawno zamontowano nowy witraż w prezbiterium, wkrótce w kolejnych oknach zostaną dokończone witraże. Po świętach wznowimy prace przy wykładaniu kostką granitową drogi procesyjnej od strony Szosy Chełmińskiej, trwa wykładanie schodów płytami z granitu oraz realizacja projektu placu przed kościołem.   Są to bardzo poważne i kosztowne inwestycje dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy rozumieją potrzebę tych prac i wspierają je swoją modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto parafialne i wszystkie imienne „dary serca” składane w kopertach. Dzięki temu wielkiemu wspólnemu zaangażowaniu możemy podejmować te kolejne dzieła. Zapewniamy jednocześnie o naszej regularnej modlitwie za dobrodziejów naszej świątyni.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. Tego dnia do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia.
  6. W przyszłą niedzielę 1 maja  beatyfikacja Jana Pawła II. Na Rynku Staromiejskim o godz. 20.00 odbędzie się koncert pieśni religijnych w wykonaniu chóru UMK oraz zespołu Eljazz Big Band. O 20.45 przemarsz pod pomnik Jana Pawła II na Jordankach, gdzie będzie miało miejsce czuwanie modlitewne do godz. 21.37 zakończone odśpiewaniem „Barki”. Nasze parafialne dziękczynienie za beatyfikację odbędzie się 13 czerwca w dniu parafialnego odpustu. Gościć będziemy ks. prał. Sławomira Odera Postulatora Procesu Beatyfikacyjnego Jana Pawła II.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela a w nim o tajemnicy Grobu Chrystusa, wywiad z abp. Mieczysławem Mokrzyckim o krzyżu, który Jan Paweł II trzymał w czasie swojej ostatniej Drogi Krzyżowej, o przygotowaniach do beatyfikacji Jana Pawła II i jak zwykle sporo informacji i porad z różnych dziedzin. Dostępny jest także  kolejny numer Śladów na Wrzosach i Posłańca św. Antoniego.