WIELKANOC 31.03.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny Kruczyńskiej i Pawła Wieczorka za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, Pani Ani i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty.

 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na remont toruńskiej katedry. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce.

 3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 17.45.

 4. Spotkanie Róż Różańcowych w najbliższą środę o godz. 17.00.

 5. W czwartek 4 kwietnia o godz. 18.00 ks. bp Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i Zespołu Szkół Muzycznych.

 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

 7. W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.

 8. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 9. W tym roku w I rocznicę konsekracji naszej świątyni w dniu 13 czerwca pragniemy poświęcić 3 nowe dzwony do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy rozumieją potrzebę kolejnych inwestycji w naszej parafii i wspierają je swoją modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać za ofiary składane na kolektę, wpłacane na konto parafialne i wszystkie imienne „dary serca” składane w kopertach, które wpisujemy do Złotej Księgi ofiarodawców i fundatorów. Zapewniamy jednocześnie o naszej regularnej modlitwie za dobrodziejów naszej świątyni.

 10. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Tego dnia po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela a w nim interesujące artykuły o papieżu Franciszku, o niezwykłej relikwii jaką jest Całun Turyński. Dostępny jest także  kolejny numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.