WIELKI POST W NASZEJ PARAFII

NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. Dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.00, dla dzieci – o godz. 17.00, dla młodzieży – o godz. 19.15. Wszystkich, którzy pragną codziennie wspólnie odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy od jutra w dni powszednie na godz. 8.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

JAŁMUŻNA:

Jednym z dobrych uczynków wielkopostnych jest tzw. jałmużna postna. Polega ona na dobrowolnym wyrzeczeniu się różnych rzeczy. Zaoszczędzone środki przeznaczone są dla najuboższych. Na stoliku z prasą wyłożone są skarbonki wielkopostne, zachęcamy do zabierania ich do swoich domów i składania w nich przez cały okres wielkopostny drobnych ofiar pochodzących z odmawianych sobie w Wielkim Poście przyjemności. Skarbonki z jałmużną postną będzie można złożyć do kosza przed Grobem Pańskim, a zebrane ofiary przekażemy na parafialne i diecezjalne cele charytatywne. Ofiary dla najuboższych można składać także do skarbony św. Antoniego.

SPOWIEDŹ ŚW. WIELKOPOSTNA:

Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone są na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Na podstawie oddawanych kartek wystawiamy potrzebne zaświadczenia. Oddanie kartki jest też deklaracją, ze jesteśmy ludźmi wierzącymi i praktykującymi.

SPOTKANIE RAD PARAFIALNYCH:

28 lutego – Rada Duszpasterska

29 lutego – Rada Gospodarcza

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE:

5 -7 marca – dzieci i młodzież gimnazjalna

25 – 28 marca – rekolekcje parafialne, które wygłosi o. Andrzej Miku, redemptorysta

SAKRAMENT BIERZMOWANIA:

W środę 21 marca o godz. 18.00 w naszym kościele ks. bp Józef Szamocki udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

DARY DLA NAJUBOŻSZYCH PARAFIAN:

Wzorem lat ubiegłych pragniemy przygotować świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W naszych świątecznych przygotowaniach nie zapominajmy o ubogich. Prosimy, aby składane przedmioty były nowe, a żywność o długim okresie przydatności w trwałych opakowaniach. Zbiórka upominków przed świętami Bożego Narodzenia okazała się bardzo owocna. Zespół charytatywny Akcji Katolickiej przygotował ponad 50 bardzo wartościowych paczek dla wszystkich potrzebujących, uwzględniając samotne osoby i wielodzietne rodziny. W rozpoznaniu środowiska wymagającego pomocy pomagały nam panie nauczycielki i katechetki ze szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 9 oraz  Świetlicy terapeutycznej. Prosimy także o informację o osobach potrzebujących pomocy. Nazwiska i adresy można zgłosić w biurze parafialnym lub zakrystii. Ofiary pieniężne na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego i wpłacać na konto parafialne.

POMÓŻ SOBIE? POMÓŻ INNYM!

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotowuje się do świątecznej pomocy dla rodzin z naszej parafii. Co roku gnębi nas wątpliwość, czy docieramy wszędzie tam, gdzie sytuacja tego wymaga. Zwracamy się dlatego: pomóż uzupełnić listę potrzebujących i odpowiedz na któreś z pytań:

– Czy potrzebujesz pomocy?
– Czy znasz kogoś, kto pomocy potrzebuje?
– Czy sam jesteś gotowy pomóc?                                                                                                                       

Wpisz dane takiej rodziny i złóż kartkę do skarbonki św. Antoniego.
Za pomoc dziękuje grupa charytatywna Akcji Katolickiej.

DARY SERCA:

Bóg zapłać za dary serca i ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W sezonie zimowym koszt ogrzewania świątyni i domu parafialnego przekracza 10 tys. zł. Trwają prace wykończeniowe w piwnicach, które chcemy przystosować do spotkań grup i wspólnot parafialnych. Wykonywane są także elementy wykończeniowe naszej świątyni m.in. ostatni brakujący witraż. Pragniemy, aby większość tegorocznych inwestycji została ukończona przed uroczystością poświęcenia naszej świątyni w dniu 13 czerwca.