Wieści z Antoninka …

Jak tchnienie wiatru przebiegł już czwarty miesiąc naszych powakacyjnych, antoninkowych spotkań. Każdego dnia otwieramy szeroko drzwi naszej przyparafialnej świetlicy, aby wspólnie uczyć się, bawić, rozwijać, działać. A dzieje się wiele… Poza systematyczną, codzienną nauką, która dzięki pomocy wolontariuszy nie jest tak trudna, jak czasem na pozór się wydaje, poszerzamy nasze horyzonty, rozwijamy naszą wyobraźnię, zawiązujemy nowe znajomości, nawiązujemy przyjaźnie.
Okazją ku temu był miedzy innymi udział w III Przeglądzie Świetlic Socjoterapeutycznych, w którym zaprezentowaliśmy siebie, jak i poznaliśmy działalność innych świetlic.
Wspólnie z wolontariuszami zorganizowaliśmy również dyskotekę oraz Andrzejki, na które zaprosiliśmy naszych kolegów i koleżanki ze szkoły. Śmiechu i radości było co nie miara, a dobrą zabawę urozmaicały konkursy i wróżby. Po hucznych zabawach nadszedł czas wyciszenia, refleksji i oczekiwania. Adwentowe drzewko codziennie przypomina nam o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Z tej okazji pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy o nas pamiętają i wspierają naszą działalność. Wszystkim Parafianom, Księdzu Proboszczowi i Księżom naszej parafii, Darczyńcom i Pracownikom Urzędu Miasta Torunia życzymy Wesołych świąt i Błogosławieństwa Bożego od Narodzonego Jezusa Chrystusa, który w Betlejemską Noc przychodzi na świat, przynosząc Prawdę, Radość i Miłość. Przychodzi i zachwyca. Niech zachwyt nad Panem i nad tym co On przynosi, pozwoli przetrwać w Bożym optymiźmie wszystkie trudy i radości, problemy i doświadczenia w całym Nowym Roku. Niech Jego Narodzenie i stała obecność trwa…

Dzieci i wolontariusze z Antoninka