WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  13.05.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę po wieczornej Mszy św.
  2. Dzisiaj przypada 13 maja. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Wilczą, Lisią i Szosą Chełmińską Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą przeznaczone na dalsze prace w naszej parafii. W tym tygodniu powinny zostać zainstalowane na chórze kolejne ławki z oparciami i klęcznikami. Koszt tej inwestycji 45 tys. zł.
  4. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych zapraszamy na tzw. Biały Tydzień w dni powszednie do piątku o godz. 18.00.
  5. W przyszłą sobotę o godz. 11.00 swoją I Komunię Świętą będą miały dzieci klas III ze Szkoły Muzycznej.
  6. Zapraszamy  młodzież na pielgrzymkę na Pola Lednickie w sobotę 2 czerwca. Koszt 50 zł. Zapisy u księdza Jakuba.
  7. Dnia 17 maja o godz. 17.30 organizujemy wraz z Zespołem Szkół Muzycznych V Charytatywny Koncert „Dzieciom z Ukrainy” Dochód z koncertu zasili konto wypoczynku dla młodzieży z Ukrainy w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Bilety –  cegiełki w cenie 10 zł rozprowadzamy dzisiaj  przed Kościołem oraz codziennie w godzinach pracy Antoninka. Na ten wspólny wyjazd z dziećmi z naszej świetlicy przyszłą niedzielę Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę ofiar przed kościołem.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do naszego kościoła w sobotę po wieczornej Mszy św. na wspólne modlitewne czuwanie, następnie o godz. 21.00 w toruńskiej Katedrze świętych Janów na czuwaniu zgromadzimy się wspólnie z ks. bp. Wiesławem Śmiglem.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.