WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 20.05.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wczoraj w naszym kościele przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na tzw. Biały Tydzień od poniedziałku do piątku na Mszę św. o godz. 18.00.

 2. W środę przypada 23 dzień miesiąca. Spotkanie wszystkich czcicieli Ojca Pio o godz. 17.00 w kościele.

 3. W tym tygodniu ostatnia sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30 wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modlić będziemy się także za rodziny.

 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitewne czuwanie rozpoczniemy w wigilię uroczystości w sobotę o godz. 19.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Podczas wspólnej modlitwy odmówimy nieszpory, wysłuchamy świadectw i konferencji, trwać będziemy na adoracji Najśw. Sakramentu. Zakończymy Mszą św.

 5. W niedzielę za tydzień o godz. 12.00  zapraszamy na rocznicę Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 17.00.

 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym tygodniu wsparli nasze inwestycje związane z konsekracją kościoła, przekazując swoje ofiary w kopertach i na parafialne konto. Trwa konserwacja ławek. Zostały ukończone dwa boczne rzędy. Będziemy wdzięczni za niestawienie nóg na klęcznikach w ławkach. Wkrótce zostanie zamontowana iluminacja świetlna krzyża oraz prospekt organowy. Większość prac chcemy zakończyć przed tegorocznym odpustem św. Antoniego.

 7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 przy kaplicy Matki Bożej przed kościołem. Dzisiaj nabożeństwo majowe dla wszystkich chętnych o godz. 19.00

 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanego w dniach 25-27 czerwca. Koszt 350 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

 9. Prosimy Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na wypoczynek w Jantarze do odbioru Kart kwalifikacyjnych. Karty można odbierać dzisiaj w zakrystii po Mszy Świętej a w tygodniu w biurze parafialnym. Wypełnione dokumenty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 10 czerwca u ks. Rafała.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę i artykuły: jak realizujemy nauczanie Jana Pawła II, postać biskupa-poety Józefa Zawitkowskiego,  sylwetka zmarłego niedawno prof. Wiesława Chrzanowskiego, o problemach polskiej szkoły, i jak zwykle interesujący dodatek dla seniorów z informacjami i poradami dla ludzi w podeszłym wieku.

 11. W ostatnim czasie odeszli do Pana:  śp. Jadwiga Majewska, l. 82 z ul. Sadowej, śp. Sławomir Strawczyński, l. 62, z ul. Ugory, śp. Helena Kokoszewska, l. 98 z ul. Kwiatowej. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00.