WNIEBOWZIĘCIE NMP 15.08.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim czasie okazali swoją dobroć i serce w stosunku do pielgrzymów, przyjmując ich do swoich domów na nocleg oraz przygotowując posiłki dla pielgrzymki Kaszubskiej i Minipielgrzymki.

  2. W dzisiejszą  uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

  3. W piątek 17 sierpnia o godz. 13.30 do toruńskiej katedry przybędzie wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej odbywający peregrynację „Od Oceanu do Oceanu” – przez świat w obronie życia dzieci nienarodzonych. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

  4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniu 28 sierpnia. Koszt 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

  5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na kolektę gospodarczą. Dziękujemy także za wszystkie imienne dary składane w kopertach lub wpłacane na konto. Wpisujemy je do specjalnej Złotej Księgi naszych ofiarodawców. Przeznaczymy je na spłatę zobowiązań związanych z tegorocznymi  pracami i kolejne zaplanowane w tym roku inwestycje. Wkrótce zostaną zamontowane lampy i poręcze przed kościołem. Niestety pilne jest również założenie monitoringu. W ostatnim czasie złodzieje ukradli  kilkanaście szlachetnych krzewów z terenu przy kościele.

  6. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza chętnych pragnących wstąpić do stanu kapłańskiego. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o pojednaniu Polaków i Rosjan, o Przystanku Jezus, o błogosławieństwie, jakim są rodziny wielodzietne, o zwycięstwie Polaków nad Rosjanami nazywanym „Cudem nad Wisłą”, o wakacyjnych szlakach Niedzieli wiodących do Gorczańskiego parku Narodowego. Do każdego numeru dołączony jest dodatek dla seniora pomagający zrozumieć, jak żyć po śmierci kogoś bliskiego.