X NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą oraz za wszystkie „dary serca” składane w kopertach i wpłacane na parafialne konto. Przeznaczymy je na zakup dzwonów i budowę dzwonnicy.

  2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 12.00 w toruńskiej katedrze  rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzez uczestnictwo w Marszu pragniemy zamanifestować nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości chrześcijańskich.

  3. Również dzisiaj o godz. 15.30 w kościele toruńskiej Katedrze ks. bp Józef Szamocki udzieli święceń diakonatu. Wśród kandydatów jest nasz parafianin akolita Dominik Domin.

  4. We wtorek 11 czerwca w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbędzie się I Festiwal poświecony śp. Elżbiecie Kobyłeckiej, założycielce i dyrygentce naszego parafialnego chóru. Wystąpią m.in. Ryszard Rynkowski i zespół Czerwony Tulipan. Udział w koncercie jest bezpłatny.

  5. W czwartek 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i I rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Józef Szamocki. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian.

  6. Również w czwartek przypada kolejny dzień fatimski. Nie będzie w tym dniu specjalnej procesji fatimskiej natomiast o godz. 17.30  przed uroczystością odpustową odmówimy w kościele wspólny różaniec fatimski.

  7. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Andrzej Suski udzieli święceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów będzie ks. Krzysztof Olaś, który przez ostatni rok pełnił w naszej parafii posługę diakona. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 odprawi w swojej parafii na Stawkach Mszę św. prymicyjną. Jako kapłana gościć będziemy ks. Krzysztofa na tradycyjnej Mszy św. poprymicyjnej w środę 19 czerwca o godz. 18.

  8. W przyszłą niedzielę święto Antoninka. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone tytuły Honorowego Przyjaciela Antoninka. W tym dniu po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej zbierać będą ofiary na kolonie letnie organizowane przez Antoninek. Zbieramy także fanty na loterię fantową w czasie festynu parafialnego.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela. Dostępny jest także najnowszy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.

  10. Zapraszamy na pielgrzymki: od 26 sierpnia do Grecji, od 5 października do Ziemi Świętej i od 9 października do Sanktuariów Maryjnych Europy. Informacje w biurze parafialnym, w gablocie i na stronie internetowej.