X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W najbliższą środę 13 czerwca nasza parafia przeżywać będzie najważniejsze wydarzenie w swojej historii: Poświęcenie kościoła i ołtarza. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Radio Maryja. Natomiast TV TRWAM będzie rejestrować cały przebieg ceremonii i retransmitować o godz. 22.00. Tak więc jest możliwość przeżycia uroczystej celebry w kościele, a następnie zobaczenia jej przez przekaz telewizyjny. Mam nadzieję, że w tym historycznym wydarzeniu będzie uczestniczyć wielu naszych parafian i gości. Program ceremonii i przygotowania do niej zamieszczony jest w Nauczycielu Ewangelii, na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.

 2. Dzisiaj rozpoczynamy duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Naszym przewodnikiem – rekolekcjonistą jest ojciec Jacek Dubel – redemptorysta. Zapraszamy na trzydniowe triduum rekolekcyjne pod hasłem „Kościół naszym domem”. Nauki w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. We wtorek tradycyjnie zbieramy ofiary dla Ojca Rekolekcjonisty.

 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym tygodniu wsparli nasze inwestycje związane z konsekracją kościoła, przekazując swoje ofiary w kopertach i na parafialne konto. W ostatnich dniach zostały zamontowane „zacheuszki”, oświetlenie ołtarzy bocznych oraz stacji Drogi Krzyżowej, zamontowano specjalną platformę dla figury św. Michała Archanioła. Zostały wymalowane ściany w dolnych partiach naszej świątyni. Tutaj wielka prośba do naszych parafian lubiących opierać się o ściany. Uszanujmy pracę tych, którzy tak ciężko się napracowali, aby ściany były czyste, dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych. Bóg zapłać także za wszystkie dary – paramenty liturgiczne, będziemy ich używać pierwszy raz w czasie konsekracji kościoła. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. oraz we wtorek będzie jeszcze kolejna propozycja ofiarowania darów dla kościoła.

 4. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła do piątku włącznie o godz. 18.00 – w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 5. Dzisiaj o godz. 13.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji śp. Elżbiety Kobyłeckiej, przez kilka lat zasłużonej dyrygentki naszego parafialnego chóru. Po Mszy św. zapraszamy na koncert zespołu Czerwony Tulipan.

 6. Zapraszamy na XV Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 13.00 do 22.00 w parku przy Domu Pomocy Społecznej. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Program festynu zamieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz w biuletynie Nauczyciel Ewangelii.

 7. W najbliższą sobotę 16 czerwca o godz. 10.00 w kościele Wniebowzięcia NMP ks. bp Andrzej Suski udzieli świeceń kapłańskich. Wśród kandydatów jest diakon Michał Kossowski, który przez ostatni rok odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii.

 8. W przyszłą niedzielę święto Antoninka. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone tytuły Honorowego Przyjaciela Antoninka. W tym dniu po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej zbierać będą ofiary na kolonie letnie organizowane przez Antoninek.

 9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św., o godz. 12:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców, których dzieci będą brały udział w koloniach w Jantarze. Informujemy, że dzisiaj mija termin składania kart kwalifikacyjnych uczestnika wypoczynku.

 10. Uroczyste pasowanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w niedzielę 24 czerwca podczas Mszy świętej o godz. 12:00. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów w najbliższy piątek o godz. 16:00.

 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanego w dniach 25-27 czerwca. Koszt 350 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy m.in. o manipulowaniu historią, przypomnienie okoliczności śmierci Grzegorza Przemyka. Szczególnie polecamy artykuły z okazji 75 –  lecia naszej parafii i uroczystej konsekracji, m.in. wspomnienie o pierwszym proboszczu na Wrzosach, męczenniku II wojny światowej ks. Leonie Dzieniszu.

 13. Dostępne są także dwa numery Nauczyciela Ewangelii, jeden poświęcony naszej świetlicy Antoninek, a drugi konsekracji naszego kościoła. Od wtorku rozprowadzany będzie kolejny numer Śladów na Wrzosach oraz albumik ukazujący najpiękniejsze elementy naszej świątyni.