X NIEDZIELA ZWYKŁA  10.06.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na spłacenie zobowiązań związanych z ostatnią inwestycją, jaką było wykonanie kolejnych ławek na chórze.
  2. Dzisiaj na terenie wokół naszego kościoła od godz. 13.00 zapraszamy na XX Wrzosowy Festyn św. Antoniego, którego celem jest integracja wszystkich działających na terenie osiedla instytucji. Szczegółowy program na stronie internetowej naszej parafii, na plakatach i w nowym numerze Nauczyciela Ewangelii. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowywanych atrakcji.
  3. W środę 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i VI rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  W tym roku sumie odpustowej będzie przewodniczyć ks. bp Wiesław Śmigiel. Jest to pierwsza w naszej parafii okazja by uczestniczyć w celebracji nowego biskupa toruńskiego. Zapowiedział swój udział również Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.  Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian. Jest to również kolejny dzień fatimski. Nie będzie wieczornej procesji fatimskiej, a różaniec odmówimy przed sumą odpustową o godz. 17.30.
  4. Dyżur radców prawnych i aplikantów udzielających bezpłatnych porad prawnych we wtorek od godz. 18.30 w domu parafialnym.
  5. Kolejny Wieczór Uwielbienia w naszej parafii w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  6. Zakończyła się oktawa uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili to wielkie święto Eucharystii: przygotowującym ołtarze, służbie liturgicznej, noszącym chorągwie, feretrony oraz baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki i osobom, które się nimi opiekowały, ofiarodawcom kwiatów do sypania w czasie procesji i wszystkim za czynny udział.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  8. Nasza świetlica Antoninek organizuje kolonie letnie. Wśród wypoczywających będzie grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można zgłaszać gotowość przyjęcia naszych gości w swoim domu, podczas ich krótkiego pobytu w Toruniu.
  9. Toruński Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze Świętych Janów o godz. 12.30, następnie przemarsz ulicami starego miasta.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.