XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego. Z okazji I rocznicy poświęcenia naszego kościoła i ołtarza zostały ufundowane 3 nowe dzwony. Przez najbliższe tygodnie będą eksponowane przy głównym wejściu do naszego kościoła. Gotowy jest projekt metalowej dzwonnicy, czekamy na otrzymania pozwolenia na budowę. Planujemy zrealizowanie tej inwestycji wczesną jesienią.

  2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone tytuły Honorowego Przyjaciela Antoninka. Po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej zbierać będą ofiary na kolonie letnie organizowane przez Antoninek dla najuboższych dzieci naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę o wsparcie letniego wypoczynku prosić będą dzieci z naszej parafialnej scholi oraz ministranci.

  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na wakacyjny wypoczynek organizowany przez naszą parafię w Głuchołazach.

  4. Wczoraj ks. bp Andrzej Suski udzielił świeceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów jest ks. Krzysztof Olaś, który przez ostatni rok odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Tradycyjnie Mszę św. poprymicyjną z błogosławieństwem ks. Krzysztof odprawi w naszym kościele w środę o godz. 18.00.

  5. Zapraszamy na XVI Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 14.00 do 22.00 w parku przy Domu Pomocy Społecznej. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Program festynu zamieszczony jest na stronie internetowej parafii oraz na plakatach przed kościołem.

  6. Również w najbliższą sobotę 22 czerwca gościć będziemy znanego dziennikarza i podróżnika Wojciecha Cejrowskiego. O godz. 19.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych zapraszamy na występ, na który złożą się opowieści o przygodach i podróżach ilustrowane zdjęciami. Będzie możliwość zakupu książek Wojciecha Cejrowskiego, a także czas na autografy i indywidualne zdjęcia. W związku z ograniczoną ilością miejsc przygotowaliśmy zaproszenia będące kartą wstępu na spotkanie, które będzie można odbierać od jutra w biurze parafialnym od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00.

  7. W niedzielę przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy na spotkanie wszystkich czcicieli św. Ojca Pio o godz. 17.00.

  8. Uroczyste pasowanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę 23 czerwca podczas Mszy świętej o godz. 12.00.

  9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej ogłasza rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i w tygodniku Niedziela.

  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela. Dostępny jest także najnowszy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.