XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W minioną środę przeżywaliśmy najważniejszą uroczystość w dotychczasowej 75 – letniej historii naszej parafii – poświęcenie kościoła i ołtarza. Staraliśmy się do tej uroczystości przygotować jak najlepiej. W tych dniach, trudno policzyć wszystkie godziny bezinteresownej pracy wielu naszych parafian w kościele i jego otoczeniu, a także środki materialne przekazane na konsekrację kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, liturgii oraz chórom i orkiestrze pod dyrekcją Janusza Heyki. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

 2. Z okazji środowej uroczystości ukazał się albumik poświęcony naszej świątyni. Zachęcamy do nabycia cena 5 zł. Wkrótce będzie gotowa płyta DVD z zapisem całej transmisji.

 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie XV Wrzosowego Festynu św. Antoniego. Szczególnie dziękujemy p. Adamowi Jakubowskiemu, który od  lat koordynuje przygotowanie i przebieg całego festynu.

 4. Biskup Toruński Andrzej Suski z dniem 1 lipca br. mianował ks. Dariusza Żurańskiego nowym proboszczem parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Podziękowanie za pracę w naszej parafii oraz serdeczne gratulacje przekażemy ks. Dariuszowi w przyszłą niedzielę 24 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 10.30.

 5. Dzisiaj czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone tytuły Honorowego Przyjaciela Antoninka. Po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej zbierać będą ofiary na kolonie letnie organizowane przez Antoninek dla najuboższych dzieci naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę o wsparcie letniego wypoczynku prosić będą dzieci z naszej parafialnej scholi.

 6. Dzisiaj po Mszy św., o godz. 12:00, zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców, których dzieci będą brały udział w koloniach w Jantarze.

 7. Wczoraj ks. bp Andrzej Suski udzielił świeceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów jest ks. Michał Kossowski, który przez ostatni rok odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Tradycyjnie Mszę św. poprymicyjną z błogosławieństwem ks. Michał odprawi w naszym kościele we wtorek o godz. 18.00.

 8. W najbliższą środę kolejną rocznicę święceń kapłańskich przeżywać będzie ks. Krzysztof Juchniewicz. Na Mszy św. o godz. 18.00 obecni będą księża z rocznika ks. Krzysztofa, wśród nich pracujący przed laty w naszej parafii ks. Jacek Borkowski i ks. Paweł Figurski.

 9. Również w najbliższą środę o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbędzie się koncert poświęcony śp. Ołenie Borzemskiej współtwórczyni Hospicjum dla Dzieci NADZIEJA.

 10. Udających się na pielgrzymkę w dniach 25-27 czerwca zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę po wieczornej Mszy świętej.

 11. W sobotę przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy na spotkanie wszystkich czcicieli św. Ojca Pio o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 12. Uroczyste pasowanie kandydatów na ministrantów odbędzie się 24 czerwca podczas Mszy świętej o godz. 12:00. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów w najbliższy piątek o godz. 16:00.

 13. W sobotę 30 czerwca zapraszamy scholę, ministrantów, lektorów, oraz całe rodziny na wycieczkę rowerową połączoną z ogniskiem do leśniczówki Olek. Zapisy do 28 czerwca w zakrystii i biurze parafialnym.

 14. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej ogłasza rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i w tygodniku Niedziela.

 15. Zebranie rodziców przyjętych do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 9 odbędzie się 25 czerwca o godz. 17.00 w gmachu szkoły.

 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy m.in. o Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Irlandii, o publicznym wysłuchaniu w sprawie Telewizji Trwam, jakie miało miejsce w Brukseli, o sytuacji w polskiej armii  – rozmowa z prof. Romualdem Szeremietiewem, o toruńskim Marszu dla Życia i Rodziny. Dostępny jest także najnowszy numer Śladów na Wrzosach wydany z okazji poświęcenia naszego kościoła.