XI NIEDZIELA ZWYKŁA  17.06.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w świętowanie XX Wrzosowego Festynu św. Antoniego oraz naszego parafialnego odpustu. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy natrudzili się w przygotowanie tych uroczystości.
  2. Nasza świetlica Antoninek organizuje kolonie letnie. Wśród wypoczywających będzie grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. Dzisiaj  przed kościołem można zgłaszać gotowość przyjęcia naszych gości w swoim domu, podczas ich krótkiego pobytu w Toruniu.
  3. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy jak co roku przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  5. Szkoły Salezjańskie w Toruniu zapraszają na półkolonie wakacyjne dla dzieci, które odbędą się pierwszym (26-29.06) i drugim (2-6.07) tygodniu wakacji. Koszt półkolonii to 250zł, codziennie obiady i wyjazdy, m. in. do ZOO w Gdańsku; zapisy i dodatkowe informacje w sekretariacie od 8 do 16. Zapraszamy.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.