XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.06.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Biskup Toruński Andrzej Suski z dniem 1 lipca br. mianował ks. Dariusza Żurańskiego nowym proboszczem parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Toruniu. Podziękowanie za pracę w naszej parafii oraz serdeczne gratulacje przekażemy ks. Dariuszowi dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 10.30.

 2. Dzisiaj po Mszach świętych ministranci i dziewczynki ze scholii, zbierać będą ofiary na kolonie letnie organizowane przez naszą parafię w Jantarze.

 3. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 16.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach nowenna do Matki Bożej następnie procesja do Sanktuarium na Bielanach i Msza św. o godz. 18.00 pod przew. ks. bpa Andrzeja Suskiego.

 4. W czwartek 28 czerwca w naszej parafii odbędzie się I Diecezjalny Zjazd wszystkich, którzy podejmują modlitwę za kapłanów. Szczególnie zapraszamy Margaretki naszej parafii. Początek spotkania godz. 17.00, następnie Msza św. o godz. 18.00.

 5. W piątek 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.

 6. W piątek na godz. 18:00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego. Prosimy o zabranie ze sobą świadectw.

 7. W sobotę 30 czerwca, w ostatnią sobotę miesiąca na Mszy św. o godz. 8.30 modlić się będziemy w intencji rodzin naszej parafii oraz za wszystkie dzieci, za które podjęliśmy modlitwę w ramach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 8. W sobotę zapraszamy scholę, ministrantów, lektorów, oraz całe rodziny na wycieczkę rowerową połączoną z ogniskiem do leśniczówki Olek. Zapisy do 28 czerwca w zakrystii i biurze parafialnym.

 9. Parafia św Józefa na Bielanach zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która zostanie odprawiona przez o. Antoniego Vadakemury z Indii w czwartek o godz. 18.00.

 10. Zebranie rodziców przyjętych do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 9 odbędzie się 25 czerwca o godz. 17.00 w gmachu szkoły.

 11. W czwartek 28 czerwca  o godz. 18.00 w kinie Tumult odbędzie się koncert uwielbieniowy zespołu Omnes Filii Dei Domini. Bliższe informacje na plakacie.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. sylwetka znakomitego polskiego kompozytora Michała Lorenca oraz zmarłego niedawno prof. Stefana Stuligrosza, o parkach narodowych w Polsce, które warto zobaczyć w ramach wakacyjnych wędrówek, o zakonie Rycerzy Bożego Grobu. Dostępny jest także kolorowy  albumik o naszym kościele w cenie 5 zł.