XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.07.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli letni wypoczynek Antoninka, scholi i naszych ministrantów.

  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. W I sobotę tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.

  3. W czwartek 5 lipca przypada 51 rocznica śmierci ks. Wacława Grabowskiego, pierwszego po wojnie proboszcza naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w jego intencji o godz. 8.30.

  4. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Z Torunia pątnicy pójdą w czterech grupach. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie duchowym opiekunem będzie ks. Adam. Zapisy od 1 sierpnia.

  5. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją potrzebę inwestycji i wspierają nas parafię swoją modlitwą i ofiarą.

  6. Trwają wakacje. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. sylwetka zmarłego niedawno prof. Stefana Stuligrosza, wywiad z prof. Romualdem Szeremietiewem na temat zagadkowych śmierci znanych ludzi i ciekawy artykuł na temat Piotra Molii męża św. Joanny. W dodatku diecezjalnym obszerna relacja z konsekracji naszej świątyni.

  8. W miesiącu czerwcu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Tomasz Strecker z ul. Kwiatowej, śp. Jacek Kolasiński, l. 46, z ul. Wrzosowej, śp. Tadeusz Meloch, l. 74 z DPS.