XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  01.07.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Gościmy dzisiaj w naszym kościele Ojców Franciszkanów z Krakowa, którzy przedstawiają nam historię życia i męczeństwa współczesnych misjonarzy męczenników z Pariacoto w Peru błog. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i błog. o. Michała Tomaszka. W tym dniu otrzymamy także relikwie tych błogosławionych do naszej świątyni.
 2. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św.
 3. W czwartek przypada 57 r. śm. pierwszego po wojnie proboszcza naszej parafii ks. Wacława Grabowskiego i 6 r. śm. ks. Piotra Kleina, wikariusza naszej parafii. Msza św. w ich intencji w tym dniu o godz. 8.30.
 4. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w najbliższą środę w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.
 5. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek modlących się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bogu, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
 6. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 7. W I Sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii.
 9. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy jak co roku przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
 10. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla od 20 lipca.
 11. Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach zaprasza w przyszłą niedzielę na uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia na Wołyniu sprzed 75 lat. Program umieszczony jest w gablocie parafialnej.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela i nowy numer Śladów na Wrzosach.