XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  02.07.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Andrzeja Tokarczyka ze Zgromadzenia Księży Marianów, misjonarza z Rwandy. Po Mszy św. można złożyć swój dar serca bezpośrednio ks. Andrzejowi, który wszystkie ofiary zabierze na misje do Afryki.
  2. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św.
  3. W środę przypada 56 r. śm. pierwszego po wojnie proboszcza naszej parafii ks. Wacława Grabowskiego i 5 r. śm. Ks. Piotra Kleina, wikariusza naszej parafii. Msza św. w ich intencji w tym dniu o godz. 8.30.
  4. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w najbliższą środę w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.
  5. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek modlących się za kapłanów, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
  6. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00.
  7. Biuro parafialne w I piątek miesiąca czynne tylko rano.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Niedawno przy ołtarzu został umieszczony krzyż relikwiarzowy, w którym zostaną umieszczone relikwie świętych i błogosławionych. Jako pierwsze znalazły się tam relikwie błog. Ks. Michała Sopoćko uroczyście wprowadzone w ub. roku do naszego kościoła.  Krzyż został wykonany według projektu Andrzeja Ryczka. Trwają prace nad wykonaniem nowych klęczników i poręczy oraz pierwszego rzędu ławek z oparciami na naszym chórze. Od jutra zapraszamy również do nowych pomieszczeń kancelarii parafialnej. Wszystkie te inwestycje realizujemy wyłącznie z ofiar naszych Parafian. Bóg zapłać.
  9. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy jak co roku przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
  10. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla od 20 lipca.
  11. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela, Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.