XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli letni wypoczynek Antoninka, scholi i naszych ministrantów. Rozpoczęły się kolonie letnie ministrantów.

  2. W poniedziałek 27 czerwca przypada uroczystość NMP Nieustającej Pomocy oraz zakończenie I Synodu Diecezji Toruńskiej. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach o godz. 16.00 zostanie odprawiona nowenna, następnie procesja z obrazem Matki Bożej do kościoła św. Józefa na Bielanach, gdzie zostanie odprawiona o godz. 18.00 uroczysta Msza św. Gościem uroczystości będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore.

  3. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 18.00. W I sobotę tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.

  4. Bóg zapłać wszystkim za tak liczne uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych naszych parafian, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie uroczystości m. in. za dekorację ołtarzy, niesienie sztandarów i emblematów religijnych, dziewczynkom za sypanie kwiatków, paniom katechetkom i służbie liturgicznej. Trwa oktawa uroczystości. Do czwartku włącznie odprawiać będziemy procesje eucharystyczne w łączności z wieczorną Mszą św.

  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca NMP.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o związkach Jana Pawła II z Opus Dei, przypomnienie postaci Apostołów Piotra i Pawła, o koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach i ciekawy artykuł o Janie Pospieszalskim i jego usuniętym z TV programie „Warto rozmawiać”.