XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27 CZERWCA 2021 R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Informujemy, że Biskup Toruński odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta z dniem 20 czerwca 2021, w związku z nową sytuacją epidemiczną.  Bogu niech będą dzięki, że ponownie możemy gromadzić się na niedzielnej Mszy św. 
  2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej Patronki Diecezji Toruńskiej.  Tradycyjna procesja rozpocznie się o godz. 17.00 na dziedzińcu przy Wyższym Seminarium Duchownym przy Placu Frelichowskiego 1. Tam zostanie odprawiona nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a bezpośrednio po niej (ok. 17.30) wyruszy procesja z ikoną do kościoła sanktuaryjnego, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla. 
  3. We wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w dni powszednie. Tego dnia jest okazja do złożenia swojego daru na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze.
  4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca
  5. W I czwartek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, o 17.30 modlą się Margeretki o świętość kapłanów i nowe powołania kapłańskie i misyjne.
  6. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  7. W I sobotę o godz. 8.00 wspólny różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  8. Od przyszłej niedzieli przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. o godz. 13.30, natomiast w DPS Msza św. o godz. 14.30.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela.