XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 08.07.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą, a przeznaczone na wykonane w tym roku inwestycje i na dalsze prace w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją potrzebę dalszego upiększania naszego kościoła i otoczenia.

  2. W piątek przypada 13 dzień lipca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 po której wyruszy procesja fatimska ulicami św. Antoniego, Orlą, Lisią i Wilczą. Procesję zakończymy przed naszym kościołem.

  3. Trwają wakacje. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym i „godnym” stroju, w jakim przychodzimy do świątyni.

  4. Prezydent Miasta Torunia  zaprasza do udziału w XIII Konkursie „Toruń Ogrodem”. W głosowaniu sms-owym toruńczycy wyłonią teren zieleni,  który otrzyma nagrodę mieszkańców Torunia. Nasza Parafia została zgłoszona do tego konkursu. Prosimy naszych Parafian, jeśli podoba się Wam teren wokół naszego kościoła i chcielibyście, aby dalej piękniał o oddanie swojego głosu. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

SMS – em na numer telefonu 71466

Treść:   TO 011  /konieczna spacja po TO/

Koszt 1,23 zł /z VAT/


  1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie duchowym opiekunem będzie ks. Adam. Zapisy od 1 sierpnia.

  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o pilnej potrzebie modlitwy w intencji Benedykta XVI, o przywiązaniu Polaków do symboli religijnych, o świadkach sowieckich zbrodni ludobójstwa, o życiu codziennym na Białorusi i jak zwykle wiele porad z różnych dziedzin.

  3. W miniony czwartek zmarł ks. Piotr Klein, wikariusz naszej parafii w latach 1006-2007. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Grudziądzu.