XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 03.07.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

We wtorek 5 lipca przypada 50 rocznica śmierci ks. Wacława Grabowskiego, pierwszego po wojnie proboszcza naszej parafii. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w jego intencji o godz. 8.30.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Z Torunia pątnicy pójdą w czterech grupach. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie duchowym opiekunem będzie ks. Adam. Zapisy od 1 sierpnia.
W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy rozumieją potrzebę inwestycji i wspierają nas parafię swoją modlitwą i ofiarą.

Trwają wakacje. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o wielkim patriocie Ignacym Paderewskim, o życiu katolików w Korei, a w dodatku diecezjalnym o wizycie ks. Odera w naszej parafii.