XIV WRZOSOWY FESTYN ŚW. ANTONIEGO

W sobotę 11 czerwca 2011 r. w parku za Domem Pomocy Społecznej odbył się XIV Wrzosowy Festyn Świętego Antoniego tradycyjnie zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i instytucje kulturalno – oświatowe dzielnicy Wrzosy. Od godziny 13.00 do 22.00 mieszkańcy naszej dzielnicy mieli okazję zapoznać się z tym wszystkim, co dzieje się na Wrzosach. Pokazy swoich umiejętności przedstawili uczniowie Zespołu Szkół nr 9 oraz Szkół Salezjańskich, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 oraz z Ogniska Artystycznego. Była okazja posłuchania muzyki granej na instrumencie zwanym Fletnią Pana w wykonaniu Huberta Meyera. Były także pokazy tańca tradycyjnego oraz naszej grupy parafialnej tańczącej Break Dance.

Dla najmłodszych nie zabrakło rozmaitych zabaw i konkursów zręcznościowych. Jak zwykle dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa oraz poczęstunek: grochówka i kiełbaski z grilla, których sponsorem była firma Gzella. Z wielkim aplauzem przyjęto koncert Dzianego i Gwiazd Cygańskich. Wśród gości festynu był Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Całość zakończyła wspólna zabawa przy muzyce i śpiewie zespołu Wrzosy Band pod dyrekcją Józefa Hołubka i piosenki śpiewane przy ognisku.

Już dzisiaj oczekujemy na atrakcje przyszłorocznego festynu. Zrodził się także pomysł dodatkowego spotkania na Barbarce we wrześniu.