XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w odpowiedzi na prośbę ks. bp. Andrzeja Suskiego przed kościołem zbierać będziemy ofiary na rzecz poszkodowanych w czasie ostatnich kataklizmów w Polsce.

  2. Trwa XXXIII Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Uczestniczy w niej Ks. Proboszcz i ks. Adam, którzy wraz z grupą naszych parafian przesyłają najserdeczniejsze pozdrowienia wraz z darem modlitwy w naszych intencjach na pątniczym szlaku. W piątek o godz. 17.00 pielgrzymi wejdą na Jasną Górę.

  3. Pielgrzymi z Tczewa i Kaszub, których gościliśmy w środę składają serdeczne podziękowanie naszym parafianom za gościnne przyjęcie. Zapewniają o swojej modlitwie w naszych intencjach.

  4. Trwa tzw. MINIPIELGRZYMKA, która odwiedza kościoły Torunia i w ten sposób duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę.  Program tej pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Do naszego kościoła MINIPIELGRZYMKA przybędzie w sobotę 13 sierpnia przed godziną 17.00. Wcześniej o godz. 15.00 uczestnicy spotkają się w kościele Miłosierdzia Bożego i z modlitwą i śpiewem wyruszą w kierunku Wrzosów. Naszych pielgrzymów po wieczornej Mszy św. i procesji fatimskiej ugośćmy przygotowanymi przez parafian wypiekami i owocami.

  5. W sobotę 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski.. Zapraszamy na procesję fatimską. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Sokolą i św. Antoniego. Tym razem w procesji uczestniczyć będzie ks. bp Józef Szamocki, który poświęci figurę Matki Bożej w naszej kapliczce, która jest jego darem dla naszej parafii. Obecna będzie także MINIPIELGRZYMKA. Prosimy o przyniesienie na procesję świec.

  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii i na pokrycie zobowiązań związanych z wykonanymi w tym roku inwestycjami. Bóg zapłać za wszystkie imienne ofiary składane w kopertach i wpłacane na konto parafialne.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę, Prymas Tysiąclecia jako prorok nieustraszony, o ojcach franciszkanach współczesnych męczennikach z Peru, o raporcie w sprawie katastrofy smoleńskiej, w letnich wędrówkach Niedzieli piękne artykuły o Sienie i Poleskim Parku Narodowym.