XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na  kolektę gospodarczą. Oczekujemy na pozwolenie z Wydziału Architektury na budowę naszej dzwonnicy. Mamy nadzieję, że już jesienią usłyszymy bicie naszych nowych dzwonów.

  2. Jutro kończy się XXXV Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. O  godz. 17.00 pielgrzymi wejdą na Jasną Górę.

  3. Trwa tzw. MINIPIELGRZYMKA, która odwiedza kościoły Torunia i w ten sposób duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Do naszego kościoła MINIPIELGRZYMKA przybędzie jutro 12 sierpnia przed godziną 17.00. Wcześniej o godz. 15.00 uczestnicy spotkają się w kościele Miłosierdzia Bożego i z modlitwą i śpiewem wyruszą w kierunku Wrzosów. Naszych pielgrzymów po wieczornej Mszy św. pragniemy ugościć. Prosimy o przygotowanie przez parafian ciast i owoców.

  4. We wtorek 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na procesję fatimską. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Orlą, Lisią, Wilczą i św. Antoniego.

  5. W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. na Barbarce i w DPS. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

  6. Dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku w Diecezji Toruńskiej. Kontynuacją tego wydarzenia jest nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w naszych rodzinach. Chęć przyjęcia Obrazu prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.