XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12.08.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj kończy się XXXIV Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. na Wałach Jasnogórskich.

  2. Trwa tzw. MINIPIELGRZYMKA, która odwiedza kościoły Torunia i w ten sposób duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę.  Program tej pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Do naszego kościoła MINIPIELGRZYMKA przybędzie w poniedziałek 13 sierpnia przed godziną 17.00. Wcześniej o godz. 15.00 uczestnicy spotkają się w kościele św. Józefa i z modlitwą i śpiewem wyruszą w kierunku Wrzosów. Naszych pielgrzymów po wieczornej Mszy św. i procesji fatimskiej pragniemy ugościć. Prosimy o przygotowanie przez parafian ciast i owoców.

  3. W poniedziałek 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski.. Zapraszamy na procesję fatimską. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Orlą i św. Antoniego. Tym razem w procesji uczestniczyć będzie MINIPIELGRZYMKA.  Prosimy o przyniesienie na procesję świec.

  4. W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. obrzęd poświęcenia kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

  5. W piątek 17 sierpnia o godz. 13.30 do toruńskiej katedry przybędzie wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej odbywający peregrynację „Od Oceanu do Oceanu” – przez świat w obronie życia dzieci nienarodzonych. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Dziękujemy także za wszystkie imienne dary składane w kopertach lub wpłacane na konto. Wpisujemy je do specjalnej Złotej Księgi naszych ofiarodawców. Przeznaczymy je na spłatę zobowiązań związanych z tegorocznymi  pracami i kolejne zaplanowane w tym roku inwestycje.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. w dodatku diecezjalnym o przygotowaniu do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Diecezji Toruńskiej, o pielgrzymowaniu na Jasną Górę, o Uroczystości Wniebowzięcia NMP, o wizycie Patriarchy Cyryla w Polsce i kolejny wakacyjny szlak Niedzieli tym razem prowadzący za rogatki Warszawy do parków narodowych; Kampinoskiego, Białowieskiego i Narwiańskiego.