XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.07.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Prezydent Miasta Torunia  zaprasza do udziału w XIII Konkursie „Toruń Ogrodem”. W głosowaniu sms-owym toruńczycy wyłonią teren zieleni,  który otrzyma nagrodę mieszkańców Torunia. Nasza Parafia została zgłoszona do tego konkursu. Jeśli podoba się Wam teren wokół naszego kościoła i chcielibyście, aby dalej piękniał prosimy o oddanie swojego głosu. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.

  2. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie przewodnikiem będzie ks. Adam. Zapisy od 1 sierpnia.

  3. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 100 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, ze jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.

  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o cudzie eucharystycznym w Orvieto, sylwetka religijna znanego kompozytora Jerzego Kilara, o sytuacji Kościoła w Afryce, praktyczne informacje dla wybierających się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę i sporo wiadomości o życiu Kościoła w Polsce i na świecie.