XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.07.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Z Torunia pątnicy pójdą w czterech grupach. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie duchowym opiekunem będzie ks. Adam. Zapisy od 1 sierpnia. Zapraszamy na stronę internetową pielgrzymki. W tym samym czasie w Toruniu odbywać się będzie także MINIPIELGRZYMKA dla tych, którzy nie mogą wybrać się na Jasną Górę.

  2. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 100 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, ze jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.

  3. Trwają wakacje. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.

  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o niepodważalnych faktach ze śledztwa smoleńskiego wyśmiewanych przez opinię publiczną, rozmowa z wdową po poległym tragicznie prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim, rozmowa ze znaną piosenkarką Eleni i o medalu papieskim Pro Ecclesiae et Pontificae wręczonym w amerykańskiej Częstochowie architektowi Andrzejowi Ryczkowi. Dostępny jest także najnowszy numer Posłańca św. Antoniego.

  5. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Roman Konopa, l. 62 z ul. Jeleniej, śp. Roman Noskiewicz, l. 67 z ul. Liliowej i śp. Zofia Zduniak, l. 87, z DPS. Wieczny odpoczynek…