XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22.07.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W poniedziałek przypada 23 dzień miesiąca lipca. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólne modlitewne spotkanie o godz. 17.00 w kościele.

  2. W środę przeżywamy święto św. Jakuba oraz św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 13.30. Prosimy po Mszy św. wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

  3. W czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to także dzień modlitwy za naszych rodziców, dziadków i najstarszych naszych parafian.

  4. W najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 8.30 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modlić się będziemy także w intencji rodzin naszej parafii.

  5. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie przewodnikiem będzie ks. Adam. Zapisy od 1 sierpnia.

  6. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 100 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, ze jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o modlitewnym oblężeniu Jasnej Góry, jakim była kolejna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, prawda o aborcji i In vitro, sytuacja w polskiej służbie zdrowia, a w ramach wakacyjnych wędrówek Niedzieli, Poleski Park Narodowy. Do każdego numeru dołączony jest kolorowy dodatek dla seniora zawierający wiele porad dla ludzi w sędziwym wieku. Dostępny jest także lipcowy numer Nauczyciela Ewangelii.