XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  23.07.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj 23 lipca o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę.
  2. Bardzo serdecznie prosimy naszych parafian o przyjęcie pielgrzymów pieszej pielgrzymki z Tczewa na Jasną Górę, którzy przybędą do nas na nocleg z 3 na 4 sierpnia. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym.
  3. We wtorek przeżywamy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. W środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Tego dnia modlimy się za naszych babcie i dziadków oraz ludzi starszych.
  5. W sobotę wspomnienie św. Marty.
  6. Pragniemy w naszej parafii zaprezentować i uczcić św. Szarbela, mnicha z Libanu. Już za jego życia w XIX w. dokonało się wiele cudownych znaków i uzdrowień. Kult na całym świecie rozwinął się w XX w. Jest patronem w sprawach trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy w najbliższy czwartek 27 lipca na Mszę św. o godz. 18.00, podczas, której uczcimy relikwie Świętego Szarbela. Następnie po Mszy św. spotkanie z Rajmundem Naderem dyrektorem libańskiej telewizji katolickiej, który podczas wizyty przy grobie przeżył mistyczne spotkanie ze Świętym, który na jego ramieniu odcisnął ślad swojej dłoni.  Znak miał być potwierdzeniem bliskości Jezusa i mistycznych przeżyć, których doświadczył Raymond w klasztorze Annaya, gdzie kiedyś mieszkał św. Charbel. Temu tematowi poświęcamy najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii. Serdecznie zapraszamy.
  7. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej w parafii Chrystusa Króla, a do Grupy Żółtej Akademickiej u Ojców Redemptorystów.
  8. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.