XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie duchowym opiekunem będzie ks. Adam. Zapisy od 1 sierpnia. Zapraszamy na stronę internetową pielgrzymki.

  2. Tradycyjnie 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 100 noclegów. Gotowość przyjęcia pielgrzymów prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach.

  3. Jutro przeżywamy święto św. Jakuba oraz św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 13.30. Prosimy po Mszy św. wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego.

  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu ogłasza zapisy kandydatów do kapłaństwa na studia filozoficzno – teologiczne. Bliższe informacje o naborze na plakacie w gablocie parafialnej,

  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim homilia abp. Mieczysława Mokrzyckiego wygłoszona w czasie pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, o usuniętej przez Rosjan tablicy smoleńskiej, która została umieszczona na Jasnej Górze, o polskiej prezydencji w UE, sylwetka pianisty Wacława Kisielewskiego, o chrześcijańskiej wizji małżeństwa i o wakacyjnych szlakach tym razem w Beskidzie Wyspowym. Dostępny jest także najnowszy numer Posłańca św. Antoniego.

  6. Odeszli do Pana: śp. Helena Matraj l. 92 z DPS, śp. Krystyna Zielińska l. 82 z DPS i śp. Józefa Radecka z ul. Narcyzowej. Wieczny odpoczynek…