XVII NIEDZIELA ZWYKŁA   25.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. o godz. 13.30.Zapraszamy na niedzielną Mszę św. na Barbarce o godz. 13.00.
  2. Dzisiaj przeżywamy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą. Wspólnie z nami bezpieczeństwo na drogach promować będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Poświęcenie pojazdów także po Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. Przekażemy je ks. Adamowi Czerwińskiemu, który 7 sierpnia br. rozpoczyna posługę na misjach na Kubie.
  3. Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią dzisiaj w całej Polsce wspieramy modlitwą i ofiarą poszkodowanych przez nawałnice w Polsce i Europie. Ofiary na ten cel można składać do koszyków z tyłu kościoła.
  4. Grupa Biała zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się  tak jak przed rokiem w formie sztafetowej. Nasza grupa wyruszy 5 sierpnia 2021 z Konecka do Topólki. Więcej informacji  pod wskazanym numerem telefonu: /609-845-449/ oraz na plakacie. Zapisy w biurze naszej parafii. Zapewniamy bezpłatny dowóz na trasę i powrót do Torunia.
  5. Organizujemy również bezpłatny wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów pieszej pielgrzymki w dniu 12 sierpnia i specjalną Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zapisy w naszym biurze parafialnym.
  6. Organizujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch od 24 września do 1 października. Na trasie najważniejsze miejsca święte Rzymu oraz Neapol, Pompeje, miejsce urodzenia o. Pio w Petralcinie, San Giovani Rotondo, Lanciano i Manopello. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii, zapisy w biurze parafialnym. 
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela.