XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 13.30. Prosimy po Mszy św. wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą i św. Antoniego. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

  2. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku odbędzie się w dniach 4 – 12 sierpnia. Naszych Parafian zapraszamy do Grupy Białej, gdzie przewodnikiem będzie ks. Adam. Zapisy od  czwartku 1 sierpnia od godz. 16.00 do 18.00.

  3. Tradycyjnie w sobotę 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 100 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach. Niestety na razie mamy noclegi zaledwie dla kilkunastu osób.

  4. Również w sobotę ok. godz. 15.30 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu na Jasną Górę. Przy naszym kościele pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie przed kościołem i w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi.

  5. W niedzielę 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Andrzej Suski odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. Tego dnia rozpoczyna się także tzw. Minipielgrzymka, wędrująca między kościołami Torunia, która duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Program Minipielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

  6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. W okresie wakacyjnym nie ma dodatkowej pierwszopiatkowej Mszy św. o godz. 16.30.

  7. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela.